Bila ona crvena ili zelena,slatka ili kisela uz jabuku je svaka igra i užina vesela!

Jabuka je vrijedna namirnica i uz šljivu je najrasprostranjenije voće hrvatskih krajeva. Od jabuka se izradjuje ocat, kompot, dzem i marmelda, a može se i sušiti, ušećeriti i pripremiti kao žele. Ona sadrži mnoštvo minerala i vitamina, a s obzirom da je vodenasta odlična je za žeđ. Najzdravija je kad ju jedemo svježu, a stara narodna poslovica kaže: Jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van!

Sve ovo poznato je djeci Dječjeg vrtića Zeko i jabuka je često prisutna u našim užinama na različite načine: kao sok, kompot, kolač, a najčešće upravo kao jabuka. S obzirom da je danas Međunarodni dan jabuka djeca su ovaj dan posvetila upravo njoj kroz slike, igre, pjesmu, natjecanja i degustaciju različitih slastica u kojima je glavni sastojak jabuka. Skupina Ribe započela je dan grafomotoričkim i likovnim radovima na temu jabuke, izradili su okvir u obliku jabuke za fotografiranje s roditeljima, kušali su jabuke umočene u čokoladu te su proveli vrijeme vani u natjecateljskim igrama s jabukama zajedno sa skupinom Ivančice.