Blagdan svetog Nikole

6. prosinca je u našem vrtiću bilo posebno veselo. Osim snijega, dočekali smo i djeci osobito dragog lika, svetog Nikolu. Djeci svih skupina pokazao je koliko su važna razgovorom, druženjem i podjelom poklona, a djeca su ga obasula pitanjima, recitacijama i pjesmom. Doznali smo tako njegove najveće tajne – što nosi, kako stiže do kuća i vrtića noseći poklone te zašto je Krampusu zabranio ulazak u vrtić. Osim pjesme i druženja, sveti Nikola je također dobio poklone; djeca su mu čestitala imendan poklonivši mu čestitke i kreativne radove. Nakon što su ispratili svetog Nikolu, djeca su uživala u snježnim radostima na vrtićkom igralištu. Povodom svetog Nikole-zaštitnika djece, sve vrtićne skupine razveselio je i gradonačelnik, prigodno im podijelivši slatkiše.