Dan obitelji u Dječjem vrtiću Zeko

Međunarodni dan obitelji proglasili su Ujedinjeni narodi 1989. godine, a u svijetu je prvi put obilježen 15.05.1994. godine pod sloganom “Da obiteljski dan ne čine stvari nego srdačni odnosi roditelja i djece”.

Svake godine, na ovaj dan, obilježava se Dan obitelji čime se prisjećamo da je obitelj temelj društva. U današnje vrijeme osobito je važno podsjetiti koliko je obitelj važna, koliko su nam važni roditelji, braća, sestre, bake, djedovi, koliko su svima nama važna djeca.

Obitelj je pouzdana, jedinstvena, iskrena, zaštitnička, prijateljska, uvijek tu za tebe. Sjetimo se posebno danas koliko nam znače članovi naših obitelji, volimo ih i čuvajmo ih.

– Djelatnici vrtića Zeko imali su tu čast, kroz sve ove godine, upoznati veliki broj obitelji našeg grada. Zaključili smo kako su sve one divne, divne koliko su divna djeca ovog grada koliko je divan naš grad. Usudili bi se reći da sve te divne obitelji upravo čine naš grad tako lijepim i jedinstvenim.

Obitelj nisi samo oni koji su nam u krvnom srodstvu, to su svi oni koji nam pružaju sigurnost nježnost, podršku, ljubav ljudi i u koje imate povjerenja, ljudi na koje se možete osloniti.

Mi, u vrtiću Zeko svih ovih godina ulažemo puno ljubavi i vremena kako bi u djecu od najranije dobi utkali te važne obiteljske vrijednosti.

Kroz svakodnevnu komunikaciju i sudjelovanje u odgoju i obrazovanju djece predškolske dobi taj odnos razvijamo i njegujemo i s roditeljima.

Nadamo se da smo, kroz sve ove godine, obiteljima našeg grada uspjeli uliti potrebno povjerenje, sigurnost i ljubav te da smo zaslužili postati dijelom velike obitelji našeg grada, – rekla je zamjenica ravnateljice DV Zeko Tamara Dorić u ime cijelog vrtića svima zaželjela sretan Dan obitelji uz dječje radove koje možete pogledati u prilogu ili na web i facebook stranici DV Zeko.

Ova mala izložba na najljepši način pokazuje kako se voli obitelj.