Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u našem vrtiću obilježili su se kroz cijeli protekli tjedan. Sastojci za izradu kruha i krušnih proizvoda bili su poticaj za učenje, vježbu i igru, ali i poticaj na zahvalnost. U suradnji s kuharicama vrtića djeca su sudjelovala u čitavom procesu izrade krušnih proizvoda – miješala su sastojke, mijesila, valjala i oblikovala tijesto. Napravljene pogačice, kruhove, štrudle, pizze i kolače su nakon pečenja probali i međusobno dijelili. Zahvalnost smo željeli produbiti i zajedničkim posjetom crkvi svetog Josipa, gdje nas je dočekao župnik Dragan Hrgić. Župnik je blagoslovio kruh koji su djeca donijela u košaricama, a djeca su pjevala prigodne pjesme. Dani kruha bili su poticaj i za druge aktivnosti, pa su se tako djeca kroz tjedan likovno i kreativno izražavala, a jedan svoj poseban rad darovala su župi koju smo posjetili.