DANI PREDŠKOLSKOG ODGOJA 2024.

U organizaciji Dječjeg vrtića „Cvrčak“ iz Čakovca i Učiteljskog fakulteta, Sveučilišta u Zagrebu 18. i 19. travnja 2024. godine održan je Međužupanijski stručni skup Dani predškolskog odgoja: Zajedno rastemo za održivu budućnost, na kojem su aktivno sudjelovale i odgojiteljice našeg vrtića.

Prvog dana skupa svoja izlaganja imale su odgojiteljice Tamara Dorić i Danka Gojić Kajzer s temom: „Zakrpimo prirodu“ te Helena Hegediš i Kristina Šokac s temom: „Osviještenost
održivog razvoja u Dječjem vrtiću Zeko“.

Drugog dana skupa izlaganje s temom „Stazama mog grada“ imale su odgojiteljice Gordana Rakocija i Manuela Sejkora. Dani predškolskog odgoja održavaju se već više od 30 godina na području Međimurske županije gdje se okupljaju odgojitelji, učitelji, stručni suradnici, ravnatelji odgojno-obrazovnih ustanova, dionici javnih obrazovnih politika i znanstvenici kako bi sudjelovanjem dali doprinos promišljanju kvalitete života u ranom djetinjstvu.

Ovogodišnji naziv Dana predškolskog odgoja “Zajedno rastemo za održivu budućnost” podrazumijeva da samo kvalitetnom suradnjom i doprinosom svih sustručnjaka rani i
predškolski odgoj može težiti tendenciji promjene. Rano djetinjstvo je formativno razdoblje tijekom kojeg se oblikuju stavovi, vrijednosti i
ponašanja, što ga čini pogodnim vremenom za usađivanje dubokog razumijevanja održivosti.