Djelatnici MUP-a prezentirali važnost sigurnosti u prometu

Danas su gosti Dječjeg vrtića Zeko bili djelatnici MUP-a. Razlog njihovog posjeta bio je susret s djecom koja će na jesen krenuti u prve razrede. Na zanimljiv, primjeren, i za djecu poticajan način su prezentirali važnost sigurnosti u prometu. Djeca su vrlo aktivno sudjelovala u ovom druženju iznoseći niz, za promet, važnih činjenica koje su usvojila kroz tematsku cjelinu “Mali promet” u svojim skupinama.

Ponovili smo kako se kretati uz prometnicu, kako sigurno prijeći cestu preko pješačkog prijelaza, sa i bez semafora, gdje i kako voziti bicikle, te važnost korištenja zaštitne kacige u vožnji biciklom i pojasa u automobilima. Budući prvačići su po zaključku djelatnika MUP-a stekli dovoljno znanja za sigurno kretanje u prometu, te im obećali ponovni susret i druženje u školi.