Hitno smo tražili prijatelja

U skupini “Cvjetići” u ovom tjednu najviše je cvjetalo prijateljstvo, “hitno smo tražili prijatelja” u sebi i u drugima, prepoznavali smo i imenovali svoje osjećaje te se uživljavali u osjećaje drugih. Kroz različite aktivnosti i igre pokušali smo izazvati dobre osjećaje i spriječiti one loše. Koristeći “slatka pitanja” saznali smo divne nadimke koje djeci govore mame, tate, djedovi i bake, lijepe riječi koje im govore prije spavanja te kako se zbog toga osjećaju voljeno i posebno. Zaključili smo da je prijateljstvo kada nisi sam i imaš se s kim igrati, a da je ljubav kao velika bombonjera koju ti netko pokloni. Na različite kreativne načine igrali smo se pojmom srca, maskama emocija, izradili smo lančić naših autoportreta kao simbol našeg prijateljstva, a tjedan smo završili velikim plesom. “Cvjetićima” je prijateljstvo uljepšalo njihov svijet kao što oni svakodnevno uljepšavaju naš!