Hrvatski olimpijski dan obilježen u Dječjem vrtiću “Zeko”

Djeca Dječjeg vrtića „Zeko“obilježila su Hrvatski olimpijski dan. Budući da su djeca bila izuzetno zainteresirana, Hrvatski olimpijski dan prerastao je u olimpijski tjedan.

Osim što smo poticali ljubav prema tjelesnim aktivnostima i sportu, upoznali smo se i s glavnim obilježjima Olimpijskih igara ( zastava, sportsko ponašanje…).

dv_zeko_slatina_1

„Zvjezdice“, „Cvjetići“ i „Točkice“ su sudjelovali i na Utrkama grada i postigli zavidne rezultate. S ponosom možemo reći da su „Zvjezdice“ osvojile 4 medalje, „Točkice“ 3 medalje i „Cvjetići“ 2 medalje.

Svakodnevnim boravkom na svježem zraku, upoznali smo nekoliko različitih disciplina, a vrhunac tjedna je bila „Olimpijada Zvjezdica 2016“. Svečano otvaranje započelo je postavljanjem olimpijske baklje i pjevanjem vrtićke himne „Hajdemo, djeco“.

Svoj natjecateljski duh, spretnost i „fair play“, „Zvjezdice“ su pokazale u trčanju, skoku u dalj i bacanju loptice. Olimpijadu Zvjezdica 2016. zatvorili smo svečanom podjelom medalja i fotografiranjem.

dv_zeko_slatina_4

Veliki pozdrav šalju vam djeca Dječjeg vrtića “Zeko“!!!!