Izrada božićnih čestitki u Zavičajnom muzeju Slatina

Djeci predškolskog uzrasta našeg vrtića stigao je poziv na zanimljivu radionicu, pod nazivom „Pisana riječ ima posebno značenje“. Naime, iz Zavičajnog muzeja Slatina odlučili su predškolce upoznati s običajem pisanja i slanja božićnih čestitki, kako takav način čestitanja ne bi pao u zaborav. Djeca su pod vodstvom kustosa muzeja, Srđanom Đuričićem, istražila kada i gdje je poslana prva božićna čestitka te spoznala značaj i vrijednost pisane čestitke u odnosu na današnje moderne načine komunikacije.

U drugom dijelu radionice djeca su imala priliku razgledati stare božićne čestitke, koje su im bile poticaj da i sami izrade božićnu čestitku, koju su potom stavili u koverte i pripremili za slanje na svoje kućne adrese. Interaktivna radionica bila je prilika za stjecanje novih spoznaja te neposrednog iskustva, ali i uvod u pravo blagdansko raspoloženje.