JEDNOM DAVNO U KRALJEVSTVU ZVJEZDICA…

Zvjezdice su ovaj tjedan uronile u svijet bajki obilježavajući Svjetski dan pričanja bajki (26.2).

U lutkarskoj predstavi Zvjezdice su saznale tko sve živi u dvorcu te na kakve je sve prepreke princ naišao u potrazi za princezom.

Nakon predstave djeca su se i sama okušala u glumi; uz pregršt štapnih lutaka mogla su postati lik koji žele. Tako su Zvjezdice postale prinčevi i princeze, vitezovi i dobre vile.

Poticali smo finu motoriku nižući perlice izrađujući krune, čarobne štapiće za vile i vilenjake, a poslušali smo i priču o Snjeguljici.

Da bi doživljaj bio potpun djeca su se mogla kostimirati u raskošnu odjeću i prisustvovali dvorskom balu, gdje su uživala u plesu i pjesmi.

Nakon bala pripremili su čajanku kako bi se okrijepili te su izgradili još i vlastiti dvorac od kocaka, ali i obojili onaj od kartona.

Bajkoviti tjedan Zvjezdice su zaključile posjetom mjestu koje je najbogatiji izvor priča i bajki. Naravno, riječ je o Gradska knjižnica i čitaonica Slatina gdje su ih djelatnice toplo dočekale, pokazale veliki dvorac i ispričale priču o Crvenkapici koristeći lutke.