“MALA TRŽNICA” u DV “Zeko” Slatina

Danas je u DV „Zeko“ započela s radom „Mala tržnica“. U ponudi su jabuke: lijepe, zdrave i sočne. Djeca će svakodnevno nuditi jabuke roditeljima s riječima: dragi roditelji, započnite dan s jabukom!

D:DCIM100MEDIAIMG_0540.JPG

Ena P. i Ema B., male promotorice i prodavačice jabuka kao finog i zdravog voća, imale su danas u holu vrtića „Zeko“ pune ruke posla. Na uređenom štandu, kraljici voća u čast, djevojčice su roditeljima i djeci našeg vrtića prezentirale prednosti jabuka nad ostalim voćem. Dio je to odgojno – zdravstvenog projekta „Zdravo budi“, koji tijekom cijele pedagoške godine provode zdravstvena voditeljica Ljiljana Job i odgojiteljice svih skupina, usmjerenog na razvoj svijesti kod djece o važnosti zdrave prehrane i svakodnevne konzumacije voća. Zaradilo se pri tom i nešto kuna koje su roditelji i odgojitelji darivali simpatičnim prezentatoricama za ukusne jabuke. Upitane što će biti s prikupljenim novcem kupiti uglas su rekle: „Kinetički pijesak za skupinu“.

Ravnateljici Snježani Vereš su usput poručile: „Kupi si i ti jednu jabuku za osvježenje, jer puno radiš“.