Obilježavanja dana djece sa Down sindromom

Danas smo i pozdrave poslali,
prijateljima s Downovim sindromom
igrama u različitim čarapama.

Danas su djeca u vrtiću Zeko imali dan ispunjen događanjima. Od jutra se osjetilo uzbuđenje i sreća na licima djece. Vrtićke skupine jutro su započeli tako da su obukli šarene ili različite čarape i veselim smijehom, vježbama, pjesmom potaknuli djecu na suosjećanje, empatiju povodom obilježavanja dana djece sa Down sindromom (djeca anđeli). Kako je danas i prvi dan proljeća isplanirali smo i zajednički izlet u suradnji sa roditeljima i visom medicinskom sestrom na slatinski vidikovac( obližnji vinogradi). Djeca su hrabro izdržala uspon uz brdo gdje smo plesom, pjesmom, vježbama i igrama sa pjevanjem pozdravili dolazak proljeća. Uslijedio je kratki odmor uz zdrave napitke i voće čemu su se djeca najviše i radovala. U vrtić smo se vratili umorni ali zadovoljni i sretni sa puno novih naučenih pojmova o našem gradu i prirodi koja nas okružuje u našem prekrasnom gradu.