Obilježavanje Svjetskog dana šećerne bolesti

U ime koordinatora Nacionalnog programa “Živjeti zdravo”, a povodom Svjetskog dana šećerne bolesti, u posjet starijim skupinama “Točkice” i “Zvjezdice” došle su studentice Marija i Marina i patronažna sestra Neda.

Cilj im je bio informirati djecu o samoj bolesti, izazovima koje donosi, načinima prevencije i zdravim stilovima života. Djeci su kao uvod pročitale priču o liku Koko koja je oboljela od šećerne bolesti. U razgovoru nakon priče djeca su zaključila kako je Koko u mnogo stvari njima slična a ipak posbna zbog svoje bolesti.

Uslijedile su radionice kroz koje su djeca mogla naučiti o osobitostima koje šećerna bolest donosi (npr. oslabljenje vida), različite taktilne igre i upoznavanje sa slovima za slijepe.
Na završetku susreta naše gošće su djeci dodijelile diplome za uspješno sudjelovanje u radionicama.