Održane edukacije o pružanju prve pomoći i samopregledu dojki

Krajem siječnja i početkom veljače Crveni križ Slatina omogućio je djelatnicima našega vrtića dvije edukacije Pružanje prve pomoći i samopregleda dojki kao dijela projekta grada Slatine DOŽIVJETI STOTU. Edukacije je vodio djelatnik Hitne medicinske službe VPŽ, mag. sestrinstva Marko Vlajnić, a sudjelovalo je 48 djelatnika vrtića. Cilj ovih edukacije je osvijestiti odgovornost za svoje zdravlje, a potom i odgovornost za druge ljude, te educirati polaznike o važnosti kontinuiranog redovitog samopregleda dojki, te o pružanju prve pomoći reanimacijom i korištenjem AVD-a (automatskog vanjskog defibrilatora). Djelatnici vrtića Zeko, ustanove koja prvenstveno ulaže u djecu, svjesni su kako je zdravlje djelatnika važno za izgradnju zdravog kolektiva koji će se moći usredotočiti na našu prvotnu ulogu, a to je odgoj i obrazovanje naših najmlađih.