Ova pjesma je dokaz kako se lijepe stvari dogode kada su vođene dječjim idejama i interesima

Donacija bojanki  Vatrogasne zajednice VPŽ a našem vrtiću pokrenula je niz spontanih dječjih ideja, aktivnosti i izjava vezanih uz zanimanje vatrogasac. Te ideje i izjave bile su tako zanimljive i poticajne da su povezale: odgojitelje, roditelje, Gradsku knjižnicu i čitaonicu, i Vatrogasnu zajednicu VPŽ, a da nađu način kako će Dabar Virko doći u vrtić i ostvariti njihove želje i interese.

Samo djeca mogu spojiti zanimanje vatrogasca i Mjesec hrvatske knjige u naizgled nespojivo, a kako dječje izjave izgledaju kad ih odrasli pretvore u pjesmu i što su sve radili i naučili uz Dabra Virka pogledajte u spotu pjesme “Dabar Virko”, koja je već osvojila srca djece i vatrogasaca, a nadamo se da će i vaša.