Posjet Slatinskoj banci povodom Svjetskog dana štednje

U petak 27. listopada starija vrtićna skupina Ribe odazvala se pozivu u posjet Slatinskoj banci povodom Svjetskog dana štednje. Djeca su imala priliku istražiti prostor banke i okušati se u radu djelatnika banke, a potpisan je i jedan kredit. Ovakvo neposredno stjecanje iskustva osobito je značajno je za dječje upoznavanje s okolinom i zajednicom, ali i za proces učenja i razumijevanja. Da je štednja važna djeca su spoznala kroz razgovor s djelatnicima, kojima su otpjevali i recitirali stihove o štednji. Dobivene kasice svakako su im dodatan poticaj na štednju, a žuti baloni Slatinske banke razvedrili su jesenski dan i prostor vrtića u koji su ih donijeli pri povratku. Djeca su banci ostavila uspomenu na njihov posjet poklonivši djelatnicima svoj uokvireni rad, kojim su prikazali Slatinsku banku iz dječje perspektive.