Projekt „Mama budi zdrava“

Listopad je mjesec ispunjen mnoštvom aktivnosti i tema, no osobito je važno podijeliti jednu koja ima poseban značaj. Naime, listopad je mjesec podizanja svijesti o raku dojke, u sklopu kojega udruga SVE za NJU provodi projekt „Mama budi zdrava“. Projekt je pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, a naš vrtić u njemu sudjeluje drugu godinu za redom. Kako bi ih potakli da paze na svoje zdravlje, djeca iz skupina Ribe, Točkice, Bubamare i Ježići poklonila su majkama crteže, prigodne letke i pjesmu s porukom: „Mama budi zdrava, volim te“, a sve u znaku roze boje. Osim podrške osobama oboljelim od raka dojke, aktivnosti su poticaj majkama, ali i očevima da redovito obavljaju samopreglede i kontrole. Poruke koje šire djeca trebale bi biti od najvećeg utjecaja, stoga provedenim aktivnostima u ružičastom listopadu želimo doprinijeti hvalevrijednom projektu i poručiti da su djeca dobro kada su majke dobro.