Projekt “Voda” u “Zvjezdicama” 1.dio

Skupina Zvjezdice iz našeg vrtića, projekt “Voda” započela je prošle pedagoške godine (2009./2010.). U sklopu projekta, do sada smo istraživali pojavnost (Gdje vodu nalazimo? U kojim oblicima?) i svojstva vode (Kakva je? Što u njoj pliva, a što tone?).

U tjednu kada se obilježava Svjetski dan voda (22. žujak), mališani i ove godine uspješno nastavljaju provedbu projekta. Tema ovogodišnjeg istraživanja je povezanost živih bića i vode na Zemlji (postojanje živih bića u vodi i oko vode, voda u svim živim bićima).

Zvjezdice su danas posjetile slatinski Bajer, gdje su prikupili uzorke vode za analizu. Mikroskopiranje kapljica, te pokusi sa blitvom i sušenim voćem, faze su projekta, koje će provesti u narednim danima.

Fotografije sa Bajera pogledajte u našoj galeriji.