Rastimo zajedno s prirodom

vrticUčenici i učiteljice iz OŠ Josipa Kozarca Slatina, danas su u svojoj školi ugostili malene Cvjetiće i Leptiriće, odgojne skupine predškolaraca iz Dječjeg vrtića Zeko, te im pokazali čime se oni to bave i što sve raste u školskim vrtovima.

Školarci od veljače provode projekt “Rastimo zajedno sa prirodom”, u sklopu kojeg uzgajaju povrće, voće i začinsko bilje u eko vrtovima.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=V_Jh-V5Tq0c

Mališane i njihove odgojiteljice dočekala je učiteljica Sanja Hmelik. Za razbijanje treme, prvo je uslijedio obilazak učenika prvih razreda. Polaznici vrtića, koje na jesen čekaju školske klupe, imali su priliku vidjeti što prvaši uče i kako provode vrijeme u školi.

Nakon kratkog predavanja o zdravoj prehrani, koje je održala učiteljica Sanja, obišli su eko-vrtove, gdje su se mališani iskušali u sadnji jagoda. Na kraju susreta, školarci su svoje male prijatelje počastili tortom od jagoda.