Sreća je prijateljstvo

Zajedničkim aktivnostima, druženjem i igrom skupinama “Jabučice” i “Tratinčice” (djeca u trećoj godini života) poticali smo socijalizaciju djece – prihvaćanjem novog i nepoznatog, razvoj odnosa s vršnjacima, razvoj tolerancije, regulaciju i kontrolu emocija na način koji je blizak i prihvatljiv dječjem stupnju razvoja s naglaskom na toploj socio-emocionalnoj blizini, solidarnosti i prijateljstvu.

Ideja se razvila uočavanjem i praćenjem dječje želje i potrebe za novim vidovima socijalne komunikacije. Kroz čitav niz djeci ponuđenih i prilagođenih aktivnosti, dječja igra se razvijala, spontano i kreativno, povezana temom ljubavi i prijateljstva.

Aktivnosti u sklopu programa “Sreća je prijateljstvo”:

  • – Ja i ti…. novi prijatelji – društvena aktivnost
  • – Šaramo i prstićima stvaramo – likovna aktivnost
  • – Veseli orkestar – glazbena aktivnost
  • – Trčimo, skačemo…  – motorička aktivnost
  • – Slikica – uspomenica – zabavna aktivnost

Fotografije pogledajte u Galeriji.

Odgajateljice skupina “Jabučice” i “Tratinčice”