Svaki dan je dan za obitelj!

Za dijete su njegovi roditelji nebo, Zemlja i njegov putokaz u svijetu. Svako dijete zna da je njegova mama najljepša i najpametnija te da je njegov tata najjači i najhrabriji na svijetu. Obitelj je temelj za ulazak djeteta u svijet, a spona djeteta s roditeljima je potrebna za razvoj djetetova mozga, njegova samopouzdanja i povjerenja u svijet.
Kako bi naglasili važnost obitelji, provođenja zajedničkog vremena i srdačnih odnosa roditelja i djece prigodno obilježavamo Međunarodni dan obitelji koji se prvi put obilježio 15. svibnja 1994. godine pod sloganom:

„Da obiteljski dan ne čine stvari, nego srdačni odnosi roditelja i djece.”

Bez obzira na sve definicije svijeta, obitelj zapravo definiramo mi sami. Zajednička nota svim obiteljima je ljubav. Obitelj je suosjećajna, zabavna, pouzdana, jedinstvena, ona prašta, iskrena je, zaštitnička, prijateljska.
 
ČUVAJMO OBITELJ!

Sjetimo se koliko nam znače svi članovi naše obitelji i koliko je obitelj važna.

Mi Vam želimo Sretan Međunarodni dan obitelji, a u nastavku navodimo prijedloge aktivnosti za provođenje slobodnog vremena koje su navela djeca iz skupine Bubamare:
„Volim kad se igramo Crnog Petra i šetamo.
Želio bi da se vozimo, slažemo kocke i igramo se.
Volim kad s mamom i tatom igram nogomet.
Najbolje je kada skačemo na trampolinu!
Volim kad se igramo Čovječe ne ljuti se!
Volim kad me roditelji škakljaju.
Volim kad se igramo barbikama.
Želio bi da se više igramo autićima.
Najbolje je kad se igramo skrivača”