Točkice obilježile Hrvatski olimpijski dan

Mališani predškolske odgojne skupine Točkice našeg vrtića danas su sportskim igrama obilježili Hrvatski olimpijski dan (10. rujan). Predškolarci su, svjesni važnosti tjelesnog vježbanja, zbog očuvanja zdravlja, ali i utjecaja vježbanja na razvoj svih segmenata organizma, proveli veselo i razigrano prijepodne sa svojim odgajateljicama na nogometnom igralištu NK Slatina.

Bodrila ih je nekolicina roditelja, baka i djedova, ravnateljica DV Zeko gđa. Mirjana Banjedvorac i direktor Športskih objekata Slatine gosp. Krunoslav Šarabok.

“Tjelesno vježbanje i tjelesna natjecanja u našem vrtiću nisu nikad sama sebi svrha. Uvijek imamo u vidu koncepciju predškolskog odgoja gdje moraju biti obuhvaćena sva područja djetetovog razvoja” – izjavila je ravnateljica vrtića.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=8fXbNr8kU7g

Tjelesno vježbanje ima za cilj poticanje svih područja djetetovog razvoja. Poticanje tjelesne aktivnosti puzanja i kotrljanja u ranoj dobi, utječe na razvoj vještina predpisanja te grubih motoričkih vještina. Daljnjim razvojem djeteta, aktivnosti kao što su balansiranje, vrtnja, ljuljanje, utječu na sportske aktivnosti, razvoj fine motorike, razvoj čitanja, pisanja… Aktivnosti grljenja, maženja i zagrljaja utječu na socio-emocionalni razvoj djece, na emocije ljubavi i prihvaćenosti, dok slaganje logičkih sklopova dovodi do formiranja osnovnih matematičkih pojmova kod djece.

Kako su Točkice obilježile Hrvatski olimpijski dan, pogledajte u našoj fotogaleriji.