Vatrogasci VPŽ donorali djeci vatrogasne bojanke

„Kad od vatre treba nekog spasiti, vatrogasac će vatru ugasiti. Poplave kad prave buku, vatrogasac pruža ruku.“ – kažu mališani i tete Dječjeg vrtića Zeko u Slatini, koji su od Vatrogasne zajednice Virovitičko-podravske županije primili donaciju vatrogasnih bojanki.

Dabar Virko, koji ih ovih dana ne može posjetiti zbog trenutne situacije, ali se sprema da to uskoro učini, donirao je Dječjem vrtiću Zeko u Slatini vatrogasne bojanke.

Djeca su kroz bojanje crteža učila o poslovima vatrogasca te koliko je on važan i odgovoran. Djeca vrtića su kroz cijeli tjedan uživala putujući svijetom vatrogasaca kroz ovu vatrogasnu bojanku, dodajući na ove divne stranice boje iz svoje mašte, ali i iz stvarnog svijeta vatrogasaca.

Nakon ovog tjedna, Vatrogasna zajednica Virovitičko-podravske županije je primila mnogo zahtjeva malih polaznika vrtića da se žele baviti ovim humanitarnim zanimanjem kad odrastu.