Vrtić za sve

Jučer je u popodnevnim satima Agencija za mobilnost i programe EU objavila lijepu vijest i Odluku o dodjeli bespovratnih sredstava za KA121 i KA122, područje odgoja i obrazovanja, gdje su među mnoštvom prijavitelja svoje ime pronašle dvije škole s područja grada Slatine, Osnovna škola Eugena Kumičića i Srednja škola Marka Marulića, ali i jedini vrtić s područja Virovitičko podravske županije i to Dječji vrtić Zeko iz Slatine s projektom “Vrtić za sve”.
 
Uz njih je još samo jedan vrtić na tom popisu iz istočnog dijela Hrvatske kojem su odobrena bespovratna sredstva za projektne prijedloge u okviru Poziva za podnošenje prijedloga za 2023. godinu za program Erasmus + Ključna aktivnost 1 za područje odgoja i općeg obrazovanja i s rokom prijave 23. veljače 2023. godine na što su u slatinskom vrtiću jako ponosni.
 
Veliku pomoć pri podnošenju projektne prijave pružio je Josip Ivoš Erasmus+ ambasador i  GRAS.
 
Dječjem vrtiću Zeko ovo je prvi odobreni Erasmus+ projekt, ali vjerujemo ne i zadnji.